Životabudič JALOVEC [BLOG]

zivotabudic-jalovec

Jste z formy? Energie na nule, lymfa leniví, přibýváte, otékáte? Imrvére je vám zima, smrkáte, frkáte a záněty „spodku“ ani nepočítáte? Nejvyšší čas na generální úklid těla a jalovcovou injekci vitality.
»»» JALOVEC, Mistr čistič a životabudič, k vašim službám!

MÁ HORKÝ DECH, JE TO SILÁK OHNIVEC

Probere k životu každou vaši buňku, roztančí krev, rozproudí lymfu. Prohřeje, prokrví, vysuší, povzbudí, posílí. JALOVEC OBECNÝ (Juniperus communis) totiž energeticky náleží živlu Ohni, rudé planetě Mars a divokému znamení Berana.

Sám si lebedí na prosluněných písčitých stráních, kde jako akumulátor schraňuje sluneční žár a proměňuje ho na léčivé dary. Ty pak předává nám. Dřevem. Jehličím. Ale hlavně jeho modročernými šišticemi – jalovčinkami. Slunečními energy bobulemi po slupku napěchovanými silicemi, aromatickými terpeny, flavonoidy, tříslovinami a dalšími poklady boží apatyky. Určitě už jste je potkali v ginu, borovičce nebo divokém koření na zvěřině. Jak zapomenout na tu balzamickou chuť a vůni! Ostrou, svěží, trpkou, sladkou, hořkou. Nezaměnitelnou. A co teprve éterický olej z jalovcových bobulí, vůbec nejsilnější koncentrát vůně a blahodárné síly jalovce (proti němu je i gin čajíček).

etericky-olej-jalovec

ROZPUSŤTE TO, VYPUSŤTE TO

Už vás jalovec rozehřál, prokrvil a rozpumpoval? To je moc dobře. Ale tím jeho spanilá jízda rozhodně nekončí. Díky zaktivovaným systémům, zrychlené látkové výměně a svižné lymfě se teprve začíná roztáčet velké kolo očisty. V takovém prostředí se mnohem snadněji uvolňují usazeniny, toxiny a cizorodé látky, které vaše tělo jen tíží. Jalovec je jako detoxikační turbokoště doslova vymete z těla. Vyvolá pocení, močení, odplaví je a vyloučí. Pomůže vám vynést „odpadky“ a stát se lehčími. A také radostnějšími. Jedy totiž otravují nejen vaše tělo, ale i psychiku.

Borec jalovec si smlsne na všech problémech spojených se studenou vlhkostí – nadváze, celulitidě, otocích i zavodnění. Často z nadváhy viníte tuk. To je pak překvápko, když po odvodnění zázračně zhubnete hned několik kilo. Zjistíte, že tuk byl vlastně jen maskovaná voda.

Jen pozor, když tělo hromadí vodu, má k tomu důvody. Často to dělá, když jste zaplaveni toxiny, aby je naředilo. Vlastně vás tak chrání před otravou. Než tedy nasadíte jakoukoli redukční a očistnou kúru, zaměřte se na podstatu: přestaňte tělo krmit jedy. Jedině tak to dává smysl.

POTĚŠTE LEDVINY, POSÍLÍTE VŮLI

Ledviny a močový měchýř, jejich párový orgán, určitě nezanedbávejte. Zvláště v zimě, kdy jsou nejzranitelnější. Nahřívejte je a chraňte jako poklad, ať se tetelí blahem. Podle čínské medicíny si dobře fungujícími ledvinami zajistíte i zdravé silné vlasy, stejně jako silnou vůli, odvahu, rozhodnost a cílevědomost. Tak do toho. Proč nepodpořit vaše ozdravné cíle i přes ledviny.
Zvláště když jalovec je jedním z nejsilnějších ledvinových tonik. Tedy v tomto směru pečovatel pár exeláns. Postará se nejen o spokojenost ledvin, ale podpoří i vaši ochranu před infekcemi, nachlazením a uleví při zánětech a bolesti. Oceníte ho hlavně při chronických zánětech močových cest. Protože z těla vychází močí a právě tudy, při svém transitu vlastně funguje jako léčivá jalovcová „sprcha“. Pomáhá také vyplavovat krystalky kyseliny močové usazené v kloubech a ulevuje tak při bolestivých zánětech kloubů, dně a revmatismu.

jalovcove-tipy

3 JALOVCOVÉ TIPY PRO ŠTÍHLOU LINII

1 ׀ MASÁŽE

Provádějte je ve směru toku lymfy, od končetin k srdci. Vytvořte si vlastní JALOVCOVÝ MASÁŽNÍ OLEJ: do 50 ml rostlinného oleje či MASÁŽNÍHO OLEJE NEUTRAL vmíchejte 35 kapek ÉTERICKÉHO OLEJE JALOVEC. Nebo si dopřejte si komfort hotových masážních olejů ANTICELLA, MARATHON či MOŘSKÉ ŘASY, ve kterých jsou účinky jalovce posílené dalšími účinnými složkami.

2 ׀ ZÁBALY

Využijte k nim výše zmíněný JALOVCOVÝ MASÁŽNÍ OLEJ nebo opět sáhněte po hotových zábalech s obsahem jalovce LYMPHA-KOFEIN a THERMOBALZÁM . Jemně je vmasírujte do pokožky, překryjte potravinovou fólií, aby se éterické oleje neopařovaly, a navrch ještě vše zabalte do deky, aby neunikalo teplo. Nechte působit 30–40 minut a relaxujte.

3 ׀ KOUPELE

Připravte si vlastní JALOVCOVÝ KOUPELOVÝ OLEJ z 1 lžíce smetany nebo SPRCHOVÉHO OLEJE NEUTRAL a 10 kapek ÉTERICKÉHO OLEJE JALOVEC. Pro zvýšení detoxikačních účinků a doplnění minerálů můžete přidat ještě několik hrstí himálajské a epsonské soli. Udržujte vodu příjemně teplou a užijte si aspoň 30minutovou koupel.

Pokud po jalovcových procedurách pocítíte jemné mravenčení, zčervenání pokožky a budete často běhat na malou, znamená to, že dobře zafungovaly. Zpočátku se vám také může zhoršit pleť. To už je signál, že byste s očistou měli trochu přibrzdit. Znamená to, že se najednou uvolnilo tak moc toxinů, že je tělo nestačí vylučovat běžnou cestou, a tak využívá nouzový východ přes pokožku. Dejte si týden dva pauzu, vše se spraví. Postupujte krok sun krok, příjemným tempem a užívejte si to. Není kam spěchat.

Jalovci a očistě zdar!