Voňavá afrodiziaka [BLOG]

vonava-afrodiziaka-blog

Chcete dát svému milostnému životu drajv? Na majoránku, kopr a chmel, známé tlumiče libida, zapomeňte. Raději se svěřte vzrušujícímu ylang-ylangu, santalu, nerolu, růži, pačuli a dalším minimálně dvaceti aromahvězdám. Překvapte sebe i partnera. Ale nejdřív čtěte…

Nebojovat, milovat!

Svíčky, vůně, krajky, hudba, jahody, hedvábí, čokoláda… Scénář jako malovaný, a přesto někdy neklapne. Zvlášť když úřaduje zabiják erotiky, pan Stres. Zaplaví vaše tělo adrenalinem, aby vás připravil na boj. Nebo na útěk. A kdo bojuje a utíká, nemá na milování ani pomyšlení. Rada číslo jedna tedy zní: povolte všechna pnutí a vylaďte svůj vztah i život do pohody. Jak jen to jde, krok za krokem. Bojovný adrenalin zase vystřídá šťastný dopamin a s hlasitým CVAK se před vámi doširoka otevře brána vášní.

vonava-afrodiziaka-1

Kudy do ráje rozkoší?

Ne každá afrodiziakální vůně vás pošle do ráje rozkoší. Pokud jste unavení a skleslí, i slavný smyslník jako je ylang-ylang, vás pošle spíš do říše snů. A naopak, pokud jste podráždění a vynervovaní, třeba taková skořice vaše napětí může ještě umocnit. Zjednodušeno na podstatu, když chcete namíchat účinný elixír lásky, rozlišujte uklidňující a povzbuzující éterické oleje. V ostatním se můžete spolehnout čistě na svůj nos a pocity. Vůně by vám i partnerovi měla být jednoduše příjemná. Pocity jsou dokonalou zkratkou při výběru. Během pár sekund vyhodnotí náladu, počasí, věk, prostředí, zážitky, zkrátka tisíce proměnných, a na konci vypadne prosté, leč spolehlivé líbí-nelíbí. U žen je pak mimořádně důležitá i fáze cyklu. V každé totiž považují ze přitažlivé úplně odlišné vůně.

Zklidnit a uvolnit

Jste napjatí, nervózní a myšlenky vám hlavou běhají jako závodní koně? Zklidněte se, uvolněte a svoji horkou hlavu odevzdejte konejšivé energii květin. Jasmín, růže, ylang-ylang, pelargonie, nerol jsou nejúčinnějšími květinovými afrodiziaky. Poutají pozornost, obracejí ke kráse, něžnostem a romantice. Silně působí na emoce a oblast srdce, mají lehce sedativní účinek a snižují tlak. Velmi dobře si rozumí s uzemňujícími a zároveň povznášejícími vůněmi santalu, kadidla nebo smyslně provokativní pačuli. Použijte je jednotlivě nebo si z nich vytvořte svou vlastní vzrušující a tajemnou směs. Připravte si s nich koupel, masážní olej nebo je ve vašem doupátku lásky nakapejte do aromalampy.

vonava-afrodiziaka-2

Povzbudit a osvěžit

Cítíte se unavení, oslabení, bez energie? Vidíte svět černě a máte nakročeno na deprese? Pak potřebujete povzbudit, prohřát, posílit, osvěžit. Opět zažehnout oheň v krbu života. A k tomu se skvěle hodí silné, stimulující, kořeněné éterické oleje skořice, zázvor, černý pepř, muškátový oříšek, rozmarýn a jalovec. Jen to s nimi moc nepřežeňte a používejte je v nízkých koncentracích. Také byste do rána nemuseli usnout. S těmito aromasiláky příjemně harmonizují citrusy. Přestože nejsou v pravém slova smyslu afrodiziaka, pomeranč, mandarinka, tangerinka nebo bergamot dodají vaší směsi lásky tu správnou jiskru, hravost a lehkost.

„Noc lásky na Hawaji“

Možná se vám s voňavými kouzly lásky nechce experimentovat. Pak oceníte naše již hotové speciality. Například směsi éterických olejů Afrodiziakální s kanangou a citronem nebo Noc lásky s omamným květinovým aroma, v němž dominuje ylang-ylang, jasmín, tuberóza a pelargonie. Krásnou vůni v aromalampě můžete spojit se smyslnou hrou doteků s neodolatelným Tělovým a masážním olejem Hawai a prožít svou kouzelnou „noc lásky na Hawaji“.

vonava-afrodiziaka-3