Očista pleti dočista [BLOG]

ocista-pleti-docista

Chcete mít krásnou pleť? Nešiďte její odličování a čištění. Nikdy nikdy nikdy! Je to základ základů. Ať už používáte make-up nebo ne. Ráno i večer si vyhraďte pět deset minut na očistný rituál krásy. S čistou tváří jděte spát, s čistou tváří vítejte den.

Make-up, prach, pot a maz

Pračlověk to měl jednoduché. Žil v panenském prostředí, k pití i mytí měl čistou vodu, neznal make-up. Žádné lahvičky, vodičky, olejíčky. Bylo by prima, mít to stále takhle jednoduché, že? Ale žijeme v moderním světě. Zplodiny máme ve vzduchu, v zemi i ve vodě. Ani ta pitná z kohoutku, už není, co bývala. Na vrstvu z odumřelých kožních buněk, potu a mazu, která se přes den tvoří na naší pleti, se nabaluje další vrstva prachu, pylu a jiných novodobých nečistot z ovzduší. My ženy k tomu můžeme přičíst ještě líčení, zvlášť pokud používáme to „poctivé“ složené z báze, make-upu, pudru, tvářenky, rozjasňovačů a dalších líčidel. Do kupy slušný nános, co říkáte? Pokud ho každý den důkladně neodstraníte, pokožka se začne dusit. Dočkáte se ucpaných pórů, černých teček, pupínků a zánětů. Pleť bude celkově působit mdle, zašedle a povadle. Když ji pořádně nečistíte, nezachrání vás ani nejlepší sérum na světě. Jenže není čištění jako čištění…

Jak s vaničkou vylít i dítě

Problémem většiny pleťových čisticích prostředků z drogerie, je vysoký obsah syntetických látek. Ať už je reklama obhajuje nejrůznějšími testy a patenty, pleť zpravidla velmi vysušují, a tedy zároveň provokují k nadměrné tvorbě mazu. A hlavně – nečistoty odstraňují tak razantně, že s nimi likvidují i přirozenou ochrannou bariéru pokožky. Jinými slovy s vaničkou vylévají i dítě. Pleť je pak jako „nahá“. Nechráněná, extrémně zranitelná a náchylná k tvorbě pupínků a zánětů. Pokud takové způsoby odlíčení používáte delší dobu, problém se hrotí do alergií, ekzémů a různých dermatitid.

Něžní siláci

Pokud vám na vaší pleti skutečně záleží, volte jemné přírodní čisticí přípravky, kterým nejde jen o odstranění make-upu, ale vaší pokožce poskytnou i ochranu a péči. Přípravky, které nenaruší její ochranný hydro-lipidový plášť a přirozené funkce. Nabízíme vám hned čtyři možnosti takové čisticí péče – olej, mléko, micelární vodu a gel. Všechno to jsou to něžní siláci. Působí šetrně a zároveň intenzivně. Poradí si i s hutnými voděodolnými make-upy a řasenkami. Fungují na nečistoty rozpustné v tucích – make-upy a přebytky kožních tuků, stejně jako na ty rozpustné ve vodě – pot, sůl a prach. Po jejich použití bude vaše pleť dokonale čistá, bez pocitu pnutí a perfektně připravená na další péči. Bude mnohem lépe vstřebávat účinné látky z krémů olejů a sér, které následně použijete. Nevíte, který z přípravků si vybrat? Zvolte dva tři favority, postupně je vyzkoušejte a zůstaňte u toho, který vám sedí nejlépe.

nezni-silaci

Odličovací mléko – ověřená klasika

Mléko používaly k čištění pleti už naše babičky. Ale Odličovací mléko Oves-konopí je zcela novodobá špičková záležitost. Vyniká saténovou jemností a pečujícími přírodními složkami – zklidňujícími extrakty z ovsa, olejem z konopí, saponiny z mydlice lékařské a komplexem vybraných rostlinných a éterických olejů. Pokožku nejen skvěle vyčistí, ale také ji zjemní, zklidní, zvláční a vyživí. Je vhodné pro všechny typy pleti, včetně velmi citlivé.

Čisticí olej – milovaný evergreen

Tento typ čisticího přípravku patří mezi dlouhodobě nejoblíbenější. V podstatě jde o bezvodé pleťové mléko. Obsahuje jemné rostlinné oleje bohaté na vitaminy, lecitin a éterické oleje. Nabídka čisticích olejů je bohatá, určitě si vyberete. Pokud máte citlivou a alergickou pleť, jsou pro vás ideální preparáty bez éterických olejů – Odličovací olej make-up nebo Čisticí olej Neutral. Když máte suchou pleť, sáhněte po Čisticím oleji Růžové dřevo, při mastné pleti po Čisticím oleji Santal a při normální a smíšené pleti po Čisticím oleji Ylang-ylang.

Micelární voda – moderní řešení

Pokud „mastné“ odlíčení není vaše parketa, můžete zvolit Micelární vodu Konopí-heřmánek. Tento typ odlíčení je žádaný zejména u mladších ročníků a majitelů smíšené a mastnější pleti nebo pleti s rozšířenými póry. Micelární voda je moderní přípravek, který využívá micely – shluky tenzidů v oleji, které na sebe nabalují nečistoty z pokožky jako doslova magnet. V poslední době se proslýchá, že micelární vody pokožku vysušují. Nutno však podotknout, že jde hlavně o přípravky s obsahem ropných tenzidů a dalších syntetických složek. Naše micelární voda je přírodní a obsahuje rostlinné tenzidy z mydlice lékařské a kaštanu, které působí velmi jemně a ohleduplně. V receptuře je navíc mnoho dalších pečujících složek, kromě konopí a heřmánku například měsíček, komonice a extrakty z hub Tremelle a Shitake, které pokožku zklidňují, zvláčňují a podporují její hydrataci.

Detoxikační čisticí gel – mistr na akné

Nejmladšího z našich čisticích specialistů oceníte zejména, pokud máte problematickou, mastnou a aknózní pleť. Detoxikační čisticí gel s aktivním uhlím je na tento problém skutečná jednička. V tomto případě ale nejde o přípravek na odlíčení, ale pouze na hloubkové čištění. Pro jeho vysokou účinnost je třeba vyhýbat se partiím kolem očí a úst. Zbaví vás černých teček, stáhne póry a pomůže zabránit vzniku komedonů. Kromě aktivního uhlí, které má mimořádné schopnosti pohlcovat maz a nečistoty, obsahuje jemný cukerný tenzid a tenzid z mydlice lékařské, jojobový olej, granátové jablko, levanduli, tea tree, rozmarýn a pomeranč.

dokonale-odliceni

Tipy pro dokonalé odlíčení

  • První odličujte oči. Všechny uvedené čisticí preparáty (vyjma detoxikačního gelu) jsou vhodné i na odlíčení citlivých očních partií. Naneste je na tamponek a ten na chvíli přiložte na řasy a víčko, aby se líčidla rozpustila a šla snadněji setřít. Poté je stírejte jemnými krouživými tahy od vnějšího koutku oka k vnitřnímu.
  • Při čištění dalších částí obličeje můžete pracovat i s dvěma tamponky zrcadlově proti sobě. Je to rychlejší a máte jistotu, že žádnou část obličeje neošidíte.
  • Čisticí oleje podle potřeby stále zvlhčujte pleťovou vodou. Spojením oleje a vody na pokožce vytvoříte exklusivní čisticí emulzi.
  • K dočištění pleti nepoužívejte vodu z kohoutku, ale nejlépe opět některou z pleťových vod. Chlor obsažený v pitné vodě může pokožku vysušovat a dráždit. Pleťové vody působí naopak velmi citlivě, pleť krásně dočistí a osvěží. Poslední čisticí tamponek by měl zůstat perfektně čistý.
  • Po čištění pokožku ošetřete svým oblíbeným sérem, olejem nebo krémem.