Mořské řasy – elixír krásy [BLOG]

morske-rasy-elixir-krasy-blog

Moře, to je blaho a slast. Macerovat tělo ve slané vodě, plavat, potápět se, nechat se kolébat rytmy vln… Je to jako návrat domů. Však z moře pocházíme. Proto i naše pokožka tak nadšeně vstřebává koktejl výživných látek z mořských řas. Jako by doplňovala, co kdysi ztratila. Mořské řasy jí vracejí minerály, hydrataci, mladost, pevnost a pružnost.

Megadávka minerálů & luxusní hydratace

Víte, že v 1 kg mořských řas je stejné množství bioaktivních látek jako ve 100 000 litrech mořské vody? Jsou nadupaným koncentrátem proteinů, aminokyselin, vitaminů, minerálů, zejména draslíku, hořčíku a jódu. Pro mnohé národy jsou nepostradatelnou „mořskou zeleninou“ a připravují z nich lákavé delikatesy (zdravíme všechny sushiholiky!). Aby ne, na minerály a některé vitaminy jsou bohatší, než běžná zelenina. Báječně si ale rozumí nejen ze žaludkem, ale i s pokožkou. Například díky obsažené kyselině alginové, kterou nenajdete v žádné suchozemské rostlině. Nejen, že pomáhá odvádět těžké kovy a radioaktivní látky, ale má neuvěřitelnou schopnost držet vodu o hmotnosti 300x větší, než je její vlastní. Vaší pokožce tak poskytne opravdu luxusní hydrataci.

Elixír mládí a krásy

Mořské řasy jsou skutečným elixírem mládí a krásy, divotvornou bylinkou z Poseidónovy zahrádky. Z vašeho těla doslova jako metla vymetou všechen odpad, toxiny i přebytečnou vodu. Výborné výsledky s nimi dosáhnete při detoxikaci, nadváze, obezitě, stagnaci vody v těle, otocích, striích i celulitidě. Pomohou vám k zeštíhlení, formování těla, zpevnění, vypnutí a vyhlazení ochablé pokožky. Díky protizánětlivým složkám se na ně můžete spolehnout i při akné. A co je pro nás megadůležité – výborně se doplňují s aromaterapií. V kombinaci se správně zvolenými rostlinnými a éterickými oleji se jejich účinky ještě násobí.

morske-rasy-elixir-krasy

Silná mořská čtyřka

V kosmetice se využívá asi třicet druhů mořských řas. Do našich receptur jsme vybrali čtyři zástupce s mimořádnou účinností. Hnědá řasa LAMINARIA se pro výrazné schopnosti štěpit tuk je hvězdou zeštíhlovacích a modelovacích programů. Temně červená řasa PALMARIA, někdy také dulce, je bohatá na železo a protein, podporuje tvorbu kolagenu, mikrocirkulaci v pokožce. FUCUS neboli chaluha má vysoký obsah karotenoidů a ze všech řas nejvíce jódu. Vypíná, zvláčňuje, hydratuje a chrání proti UV-záření. LITHOTHANIUM, červená korálová řasa, je snad ze však řas nejvíce nasycená minerály, zejména pak hořčíkem, a také vitaminy B a C.
Všechny tyto řasy se získávají s maximální ohleduplností k přírodě. Pěstují se na chráněných místech v severních mořích a Atlantiku. Suší se na slunci a větru a zpracovávají citlivou technologií na principu geotermálního tepla. Ta brání oxidaci a zajišťuje 100% účinnost aktivních látek.

morske-rasy-elixir-krasy-kosmetika

Omlaďte svou tvář

Dopřejte si komplexní „mořskou péči“ o obličej a dekolt. Sedne vám, zejména pokud máte pleť smíšenou, mastnou, zralou, ochablou, s popraskanými žilkami nebo s tendencí k otokům. S Pleťovou vodou Mořské řasy pleť vyčistíte, tonizujete, zpevníte, vyhladíte, posílíte její odolnost a pružnost a redukujete otoky kolem očí. Regenerační obličejový olej Mořské řasy-argan s extrakty břečťanu a tužebníku je excelentní pěstící olej, který vaši pleť nejen bohatě vyživí, ale také výrazně zpomalí její stárnutí a tvorbu vrásek. Zanechá ji krásně hebkou, pružnou a vláčnou. Každodenní péči můžete občas doplnit šetrným Obličejovým peelingem Mořské řasy s velmi jemnými brusnými částicemi z meruňkových pecek a Regenerační maskou Mořské řasy, která viditelně podpoří kondici pleti. Zpevní ji, vypne, vyhladí a bohatě zásobí minerály a vitaminy. Po pár týdnech pravidelné péče budete příjemně překvapeni změnami ve vaší tváři.

Zapracujte i na těle

Co je krásná tvář bez těla?! Dejte poctivou dávku mořské péče i vašemu tělu. Zpevňujte ho, zeštíhlujte a modelujte. Každý den si užijte jemnou celotělovou masáž unikátním Zeštíhlujícím oleogelem Mořské řasy. Kromě mořských řas a vybraných rostlinných olejů obsahuje extrakty kaštanu, přesličky, chmele, pískavice řeckého sena, tužebníku, břečťanu, kadidla a vysoce účinné éterické oleje. Podporuje štěpení tuku, stimuluje látkovou výměnu a detoxikaci. V kombinaci se zdravou životosprávou dokáže malé zázraky. Tuto péči můžete opět občas doplnit Tělovým peelingem Mořské řasy. Jemný peeling vaši pleť vyčistí od odumřelých povrchových buněk, tonizuje, prokrví a nádherně prozáří.

S mořskými řasami budete svěží, mladistvé a krásné jako mořské panny!

morske-rasy-elixir-krasy-morska-panna