Léto, vítej [BLOG]

leto-vitej-blog

Slunce pálí, voda chladí, kytky voní. Život pulzuje. LÉTO JE TU! Ahoj cestám, plážím, zahradám a lesům! Ahoj OHNIVÉMU ŽIVLU, SRDCI, RADOSTI A LÁSCE! Celé té prima partě, která podle tradiční čínské medicíny dělá léto Létem.

SRDCE DOKOŘÁN

Víte, jak nejvíc posílíte svůj vnitřní oheň a energii srdce? Jednoduše. Rozdávejte lásku a radost. Otevřeně komunikujte a zajímejte se o druhé. Co vysíláte, to se vrací. Pokud je to upřímná láska, jako bumerang se k vám vrátí a vyživí i vaše srdce. Právě v letním čase, který přeje srdečním záležitostem, partnerství a komunikaci, to jde skoro samo. Svezte se na té vlně a nechte se hýčkat laskavými vůněmi éterických olejů, které míří přímo na srdce. Především královnou léta – vzácnou růží damašskou, léčitelkou zraněných duší a učitelkou harmonie. Okouzlujícím jasmínem, čarujícím za tichých letních nocí. Tajemným květem hořkého pomerančovníku nerolem, snoubícím opojnou sladkost s aristokratickou noblesou. Smyslným ylang-ylangem, rozehrávajícím rituály lásky tichomořských ostrovů. Parádnicí letních zahrad a balkónů pelargonií, plnou svěžích květinovo-citrusových tónů. Něžnou kráskou levandulí, která vás mrknutím oka zanese k modravým polím slunečné Provence. La Vie est belle! Do horkých dnů, kdy jsou extrémně zatížené naše cévy, zvedá se nám tlak a vzrůstá podrážděnost, jsou tyto chladivé a zklidňující oleje učiněným požehnáním.

leto-vitej-1

ČAS NĚŽNÝCH DOTEKŮ

Rostliny, zvířata i lidé jsou na vrcholu sil. Vše zraje, miluje se, množí a vzkvétá. Naše smysly se mění v ultracitlivé senzory a pokožka se tetelí blahem. Tu pod hřejivými paprsky slunce, tu pod chladivým laskáním vody. A do úplně největší extáze ji dokážou přivést něžné dotyky partnera. Využijte to. Dopřejte si dotykové letní zážitky například s Masážním a tělovými preparáty Hawai. Tyto oleje a oleogely jsou vytvořené podle čínského energetického pentagramu přímo na období léta. Jsou opravdovou esencí luk, zahrad a lesů, která vás oblaží bohatou květinovo-citrusovou vůní, uvolní a navodí příjemnou euforii. Pro kouzelné večery se svou láskou můžete přizvat i směsi éterických olejů s bohatým květinově omamným aroma, například exkluzivní Noc lásky s pomerančem, ylang-ylangem, pelargonií, litsea cubebou, citronem, kanangou, jasmínem a tuberózou, nebo jednodušší směs Afrodiziakální s citronem a kanangou. Využijte i jakýkoli z výše uvedených květinových éterických olejů. Všechny krásně provoní prostor a skvěle se hodí i k přípravě vlastních masážních či koupelových směsí. Hrajte si. Užívejte si to.

SVOU KŮŽI SVĚŘ RŮŽI

Růže nejen povznáší duši a léčí vše spojené s láskou, partnerstvím, ženstvím a mateřstvím, ale je i blahodárným balzámem pro vaši pokožku, zejména když je suchá, citlivá, zralá nebo stárnoucí. Pokud jste ještě nevyzkoušeli naši exkluzivní růžovou řadu, právě léto, růží čas, je k tomu ideální. Podle čínské medicíny je i péče o pleť v tomto období zvláště efektivní. Můžete si pořídit kompletní řadu – od pleťové vody a tonika, krému, očního krému, regeneračního oleje, až po unikátní revitalizační sérum – nebo zvolit vybrané sady či jednotlivé preparáty. Obsažný vzácný olej z legendární bulharské růže damašské vaši pokožku zklidní, zmírní případná podráždění a záněty, osvěží ji, tonizuje a vypne a zanechá na ní ušlechtilé růžové aroma.

Skvělou letní volbou je také zklidňující kosmetika s karotenoidy, jemné opalovací a poopalovací preparáty a samozřejmě nesmí chybět jednička Original ATOK – Hyaluronový fluid. Hydratace není v létě nikdy dost, zvlášť tak komplexní (hloubkově-povrchové), jakou nabízí toto sérum.

leto-vitej-2

OCHLAĎ SE, OSVĚŽ SE!

Vždy je dobré být připraven na letní tropy, jak nám naznačují poslední roky. Mít po ruce chladivou vodu a pár aromavychytávek, které horké dny zpříjemní. Super ochlazení vám poskytne Sprchový olej Frisch. Obsažený éterický olej máty peprné zaktivuje chladové receptory ve vaší pokožce a ještě dlouho po osprchování budete cítit svěží chlad. Kde nemáte možnost sprchy, například v kanceláři nebo na cestách, oceníte hydratační a osvěžující spreje, buď sprej Máta, který chladí, nebo sprej Levandule, který také jemně chladí, ale hlavně účinně zklidňuje pokožku. Na doma se vám hodí éterické oleje máty peprné, jemnější máty kadeřavé (ta je vhodná zejména pro menší děti) nebo levandule. Můžete je přidat na vody na vytírání, a v horku, klidně i několikrát denně namokro setřít podlahu a éteráčky nechat volně odpařovat. Velmi účinný je také trik s namočenými prostěradly – rozvěste je po bytě a pokapejte chladivými vonnými oleji.

leto-vitej-3