Jaro, vítej! [BLOG]

jaro-vitej-aromatipy

Vše raší, pučí a dere se vzhůru. Klíčky, výhonky, energie i nálada. JE TU JARO! Radujme se a oslavujme element Dřeva, který podle tradiční čínské medicíny jaru vládne. Podpořme játra, žlučník, hlubokou očistu a regeneraci. Konec zimního spánku, (z)voní aromabudíček. Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

VSTÁVEJ, TĚLÍČKO, HOLALA!

Nebude z tebe fiala, ale i tak se vyplatí vstát. Je čas probuzení. Tak šup šup, prohřát, prokrvit, rozproudit lymfu, povzbudit oběh krve a nastartovat superbiočističku, naše játra. Bylinnými kúrami, lehkou šťavnatou stravou, radostným pohybem na čerstvém vzduchu, suchým kartáčováním, otužováním, masážemi, koupelemi. Čímkoli svěžím, šťavnatým, zeleným, kyselým a hořkým. To játra rády.

Do jarní síně slávy určitě patří všechny citrusové éterické oleje. Začněte těmi nejvíce kyselými a hořkými jako je citron, bergamot a grapefruit. Ty nejlépe pročistí dráhy jater a žlučníku. Podle chuti přidejte i sladší pomeranč, mandarinku a tangerinku. Všechny citrusy vás osvěží, povzbudí, tonizují ochablou pokožku, zmírní projevy celulitidy. A co je zjara extra důležité – zaplaví vás optimismem. Kombinujte je s hořkými bylinkovými éterickými oleji jako je řebříček, heřmánek, meduňka a slaměnka. Pro lepší prokrvení a rozproudění lymfy klidně přidejte i rozmarýn, jalovec a borovici. Éteráčky používejte jednotlivě, nebo si je kombinujte do směsí. Všechny si spolu dobře rozumí. Inhalujte je z aromalampy, připravujte si z nich koupele, zábaly, masáže, tělovou kosmetiku, osvěžovače vzduchu, co je libo.

Nebo využijte hotové preparáty z naší nabídky. Třeba Tělový a masážní olej Fantasy, unikátní kompozici se slaměnkou, grapefruitem, myrtou a růžovým dřevem, vytvořenou dle tradiční čínské medicíny speciálně pro období jara. Vyzkoušejte oblíbený Sprchový olej Grapefruit nebo osvěžující a uvolňující Tělové mléko Pomeranč s pomerančem, citronem a borovicí.

jaro-vitej-citron

ROZHÝBEJ TO, DEJ SI MARATHON

Co si budeme povídat, přes zimu zpravidla pěkně zlenivíme a zatuhneme. Leháro, počítač, televizka, znáte to? Chudáci zkrácené a zatvrdlé svaly. Chudáci vazy a šlachy, které svaly upínají na kosti. A taky dobré papání, hodně tuku, hodně masa, nejedno pivečko. Chudáci zasolené klouby na konci zimy. Když je moc těžké masité stravy a málo pohybu, je v těle moc i kyseliny močové. Hromadí se a ve formě krystalků usazuje v kloubech. Až to často bolí. Mimo to, šlachy a vazy patří do energetického okruhu Jater. Dopřejte tedy i jim a celému pohybovému aparátu festovní jarní úklid. Pohyblivost a ohebnost, kterou po něm pocítíte, bude sladkou odměnou.

Odlehčete stravu, rozhýbejte se, vyrazte do přírody. Přidejte aromaterapii. Zatuhlé klouby a šlachy vám účinně uvolní například Masážní olej Marathon. Obsažené maceráty z kaštanu, třezalky a arniky působí protizánětlivě a podporují odolnost cévního systému. Výborně se doplňují s prokrvujícími a prohřívacími účinky éterických olejů rozmarýnu, jalovce, skořice, pepře a majoránky. Alespoň 2x denně si olejem promasírujte všechny problematické partie.

Prospějí vám i stimulující a očistné koupele. Do 2 lžic smetany nakapejte 10 kapek Éterického oleje Borovice a směs vlijte do proudu přitékající vody. V koupeli vydržte 20–60 minut, udržujte ji příjemně teplou a nechte terpeny a další účinné složky dělat jejich práci. Borovici můžete směle nahradit i vysoce účinnou Finskou směsí éterických olejů s borovicí, jalovcem, citronem, cedrem a eukalyptem. A klidně přihoďte i pár hrstí himálajské a epsonské soli, výrazně tím zvýšíte detoxikační efekt. Koupele si užívejte alespoň 2x týdně, dokud se vám nevrátí ohebnost a lehký pohyb v kloubech.

jaro-vitej-louka

ZDRAVÉ NEHTY, KRÁSNÁ OČKA… PROSTĚ KOČKA

Zdraví jater se zrcadlí i v očích a nehtech. Jsou to spojené nádoby. Opuchlé a pálivé oči, zarudlé nebo nažloutlé bělmo, štěpivé a lámavé nehty, to vše signalizuje mej-dej, mej-dej, játra v tísni! Nenechte je ve štychu. Pravidelně je proplachujte hořkými jaterními čaji, na louce mlsejte pampelišky, čistěte, detoxikujte. A určitě nešiďte ani péči o oči a nehty. Udržujte je zdravé a krásné, buďte kočka! (Nebo kocour).

Oční krém Světlík vám uleví od otoků, pálení a únavy očí, osvěží pokožku v jejich okolí a zredukuje jemné linky a vrásky. Při velkých otocích si na oči na 5–10 minut přiložte tamponky namočené v Pleťové vodě Jalovec nebo vychlazeném černém čaji. A pokud chcete očím dopřát skutečně exkluzivní péči, sáhněte po Očním liftingovém séru Slaměnka s perlovým práškem a unikátním vypínacím komplexem Tens´Up z kořene čekanky a semen stromu Tara. Celé vaše oční okolí se vyhladí, projasní a omládne.

Každodenní dávku pozornosti dopřejte i nehtům. Kdykoli vás to během dne napadne, použijte Olej na nehty Elastol s třezalkovým macerátem a citronem. Do každého nehtového lůžka vmasírujte kapku oleje a nechte působit. Udělejte si z toho rituál, třeba při sledování filmu, po probuzení, po mytí nádobí. Při pravidelném používání Elastolu se vaše nehty brzy vyloupnou do krásy. Budou zdravé, pevné, pružné a přirozeně lesklé. Krásné i bez laku. A to potěší i játra.