Babí léto, vítej! [BLOG]

babi-leto-vitej-blog

Hřejivé, klidné, zralé, plné barev, chutí a vůní… Ahoj, kouzelné BABÍ LÉTO! Vítej vše, co k tobě patří – probouzející se síla živlu ZEMĚ, zvýšená aktivita ŽALUDKU, VÝŽIVA, KLID, EMPATIE, PÉČE. Přesně tak to vypozorovala i tradiční čínská medicína.

NENÍ LÉTO JAKO LÉTO

Také vnímáte ten rozdíl? Jednoho dne se prostě něco přepne, a z léta je babí léto. Rána se zahalí do oparů mlhy, pavouci zapředou sítě, slunce zmírní žár, dny se zkrátí, noci ochladí. Mimoděk zklidníte tempo a mysl vtáhnete zvenčí dovnitř. Energie se změní na klidnou, soustředěnou a tak trochu zádumčivou. Aktivní nádech vystřídá uvolňující výdech. I taková pozdně letní dovolená je úplně jiná, než ta v červnu nebo červenci, na vrcholu léta. Léto je prostě dvojího druhu.

HÝČKEJTE SVŮJ DRUHÝ MOZEK

Mění se vše kolem nás i v nás. Srdce, nejvíce vytížený orgán vrcholného léta, předává štafetu slezině, slinivce, ale hlavně ŽALUDKU. A to je panečku barometr! Také se mu říká druhý mozek. Je citlivý na kdejaký stres, nepohodu, chaos, zahlcení, přepětí. Když se mu něco nelíbí, umí to dát pěkně najevo. Jídlo, zážitky, události, na vše má stejný metr. Nadýmá se, bolí, tlačí, těžkne, houpe se jako na vodě. Vyplatí se ho hýčkat. Ale jak? Pěstujte pohodu. Udržujte klid a rozvahu. Rozvíjejte empatii. Zajímejte se o druhé. Pečujte o sebe. Tělo vyživujte kvalitním jídlem a duši krásou. Tohle všechno žaludek rád. Odvděčí se vám 100% vyladěným zažíváním. A to je vážně luxusní pocit. Už jste ho někdy zažili?

babi-leto-vitej-flatlay

POKLADY BABOLETNÍ ZAHRÁDKY

S pozdním létem příroda pro naše žaludky chystá velkolepou hostinu. Je plná sladkých jablíček, hrušek, švestek, hroznů, ořechů, hřejivého koření, barevné zeleniny, mrkve, dýní… Jeden neví, do čeho se pustit dřív. A všechno, co v tento čas zraje, na nás působí blahodárně. Jídlo stejně jako éterické oleje. Vašemu žaludku a zažívání udělají moc dobře nejen hrušky a dýně, ale i hřejivé silice fenyklu, majoránky, zázvoru, anýzu hvězdicového neboli badyánu a mrkvových semen. Můžete je doplnit osvěžujícím citronem a mátou peprnou, i těmi žaludku polahodíte.

SLEZINA TO RÁDA SLADKÉ

To se ví. Je centrálou vaší vitality poháněnou na „rychlé palivo“. A když má energie málo, škádlí vaše chutě, aby nějaké to sladké dostala. Vyrobí vám únavu, nervozitu a instinktivně vás to žene do spíže pro nějaké ty cukry. Dobrá zpráva je, že si můžete dopřát sladké, aniž byste přibrali. Nasytit se sladkostí se totiž můžete i prostřednictvím „sladkých éterických olejů“. Vsaďte na zemité bohaté vůně santalu, benzoinu, myrhy, pačuli, vanilky, vetiveru nebo kadidla. Stačí 10–15 minut vdechovat jejich vůni z lahvičky (z příjemné vzdálenosti). Zpočátku přijde malé dráždění a možná ještě větší chuť na sladké, ale když vydržíte aspoň 10 minut, mozek dostane signál, že chuť na sladké je uspokojena.

babi-leto-vitej-zena

DOPŘEJTE HOSTINU I PLETI A VLASŮM

Stejně jako můžete mlsat nosem, můžete mlsat i pokožkou. Po horkém létě po něčem sladkém a vyživujícím doslova prahne. Bývá vysušená, dehydratovaná a často ji zdobí i pár nových vrásek. Vraťte ji mládí a vyživte tím, co je pro ni v tomto čase nejlepší. Pozdně letní nabídka Original ATOK je bohatá, sladká a smyslná. Za hřích určitě stojí Facelifting oleogel Vanilka-med, oblíbený Vyživující krém Acai-červené víno nebo nejnovější Lecitinový krém Tonka-benzoin. Z masek pak určitě Regenerační maska Lecitin nebo delikatesní Maska Čokoláda. Nezapomeňte ani na vlasy. I ony přes léto utrpěly, tak je vraťte do formy. S Obnovujícím olejovým sérem na vlasy nebo Zábalem na vlasy Haar Quantum to půjde jako po másle. A po oleji ☺.

I TĚLO BY CHTĚLO

Senzory smyslnosti v tomto čase jedou na plné obrátky. Využijte to a užívejte si příjemnou péči o pokožku těla, automasáže nebo uvoňující partnerské masáže. Pro babí léto je dokonalou rozmazlovací volbou Tělový a masážní olej Relax, který byl vytvořen podle čínského energetického pentagramu. Kouzelná směs benzoinu, majoránky, koriandru, komonice, cypřiše, citronu a pomeranče váš zanese přímo do říše blaha. Nebo raději Masážní olej Čokoláda či Balzám Bílá Čokoláda? Pokud jste čokoholik, vaše volba bude asi jasná. A ještě je tu Bodylifting mléko Vanilka-med. I to bude trefa přímo do žlutého!

babi-leto-vitej-klasy