Aromalampa nebo difuzér? [BLOG]

aromalampa-nebo-difuzer

Jaký voňavý příběh vypráví váš domov? Hřejivá skořice, frankovka, pohoda, jazz? Něžná růže, krásná kniha, teplý pléd? Nebo jiný? Na každý pád za vytvořením jakékoli aromanálady je spolehlivý rozptylovač vůní. V drtivé většině klasická AROMALAMPA se svíčkou nebo ELEKTRICKÝ DIFUZÉR. Co je ale lepší? Podíváme se koni na zoubek.

Božské ticho

Aromalampa je zcela bezhlučná. Můžete při ní nerušeně odpočívat, meditovat a užívat si božské ticho. Na rozdíl od většiny elektrických difuzérů, jejichž provoz provází jemné či silnější předení motoru.
(BOD pro aromalampu)

Hlídat či nehlídat?

Aromalampa se zapálenou svíčkou vyžaduje váš neustálý dozor. Jde o otevřený oheň. Nesmíte ji dát nikam, kde pobíhají děti, ani do ložnice, kde hrozí, že usnete. U difuzéru se vůně odpařují studenou cestou, pomocí ultrazvuku. Stačí nastavit požadované funkce a nemusíte si ho všímat.
(BOD pro difuzér)

Hlavně to nepřepálit

Aromalampu musíte pečlivě vybírat – měla by mít velkou nádržku, dostatečně vzdálenou od plamene. Jinak může snadno dojít k přepálení oleje, a někdy i vzniku toxických látek. V difuzéru, který funguje na studeném principu, k přehřátí oleje nedochází. Zachovává si tedy vždy 100% terapeutické účinky.
(BOD pro difuzér)

aromalampa

Raz dva údržba

Péči o aromalampu zvládnete raz dva. Stačí, když ji po každém použití omyjete vodou a mýdlem. A občas také vykoupete v horkém octu, aby se na ní neusazoval vodní kámen. U difuzéru náročnost čištění závisí na typu. Některé modely vás údržbou až tak zatěžovat nebudou, ale většina vyžaduje čištění nádržky na vodu, trysek, výměnu filtru, výparníku a mnoho dalších pravidelných drobných úkonů. Difuzéry si také nerozumí s hustějšími éterickými oleji jako třeba benzoin, vanilka a vetiver, protože jim zanášejí trysky.
(BOD pro aromlampu)

Otázka pořizovací ceny

Slušnou aromalampu seženete už od 200 Kč. Na pořízení difuzéru počítejte nejméně s 800 Kč.
(BOD pro aromalampu)

Voňavá vlna nebo rovnoměrné odpařování?

U hořící aromalampy se poměrně rychle ohřeje voda s éterickými oleji. Dojde tak k 5–10minutové intenzivní vlně odpaření, potom vůně postupně slábne. U difuzéru je intenzita odpařování po celou dobu rovnoměrná. Nebo ji můžeme nastavit podle svých potřeb a pocitů.
(BOD pro difuzér)

Magie živého ohně

Také tak rádi pozorujete plamen svíčky? Je to zkrátka magické. Aromalampa nás napojí na přírodní živly a umocní požitek z relaxace. Dá vám pocítit tepla domova, navodí pohodu. Navíc může být sama o sobě krásnou dekorací. Difuzér, ač designově vymazlený, často podsvícený a barevně blikající, ať se snaží, jak se snaží, pořád zůstává technickým objektem. Většinou i svým tvarem tak trochu připomíná UFO.
(BOD pro aromalampu)

Difuzér má mnoho funkcí

Aromalampa je jednoduchá jak čerpadlo. Prostě rozptyluje vůně do prostoru. Difuzér pro vás udělá to samé, ale rafinovaně a na mnoho způsobů. Podle modelu si můžete nastavit intenzitu odpařování, časové cykly uvolňování vůní, hrát si s různými typy podsvícení, mlhových a jiných efektů. Navíc vám nabídne funkci zvlhčovače, ionizátoru a čističe vzduchu.
(BOD pro difuzér)

difuzer

Jak vidíte, skóre aromalampa versus difuzér je fifty fifty. Záleží kam a k jakým účelům tyto pomocníky chcete využívat. Ideální by byla asi kombinace obou. Pro sváteční chvíle, relaxaci a meditaci mít po ruce aromalampu. A pro běžný domácí provoz, k dětem, do ložnice nebo k lůžku maroda, difuzér.

A nezapomeňte ještě na jednu veledůležitou věc. Ať už zvolíte to či ono, vždy si pohlídejte kvalitu vonných médií. Maximálních účinků dosáhnete pouze se 100% čistými éterickými oleji nebo jejich směsmi. Umělé vůně za zlomek ceny necvičenému nosu možná přijdou dostačující, ale veřte, že jejich účinky na tělo i psychiku jsou zcela posunuté. Přírodu prostě nenahradíte.