Aroma~sauna [BLOG]

blog-2020-01-aromasauna-01

Sauna, to je nejlepší doktor a kosmetický salon v jednom! To vám potvrdí každý poctivý saunomil. A co teprve, když svůj pravidelný dvou-tříhodinový pobyt v chrámu očisty „vytuníte“ aromaterapií. Jako byste celému rituálu dali další rozměr. Saunování si pak užijete na 200 %! Máme pro vás 6 tipů, jak na to.

1 ׀ Připravte pleť. Touží volně dýchat!

Než vejdete do potírny, perfektně se odličte. Sáhněte třeba po saténově jemném Odličovacím mléku Oves-konopí. Není nic horšího, než make-up roztékající se v horku a póry ucpané pudrem. Právě v sauně se póry naplno otvírají, aby se jimi z těla vyplavily všechny nečistoty, a pokožka touží volně dýchat. Tak jí to nestěžujte.

2 ׀ Do sauny vstupujte jako do chrámu. Dokonale čistí.

Už máte čistý obličej? Pojďte na tělo. Dejte si vydatnou teplou sprchu a spláchněte pot a nečistoty. Použijte například aromaterapeutický Sprchový olej Grapefruit, který pokožku nejen šetrně omyje, ale také zlepší její tonus a svěží vůní vám zvedne i náladu. Nevynechejte žádné zákoutí těla. Nechcete přece, aby ostatní v potírně dýchali váš celodenní pot, parfémy a deodoranty? Po sprchování se nezapomeňte dobře osušit. A hurá do potírny!

blog-2020-01-aromasauna-02

3 ׀ Finská sauna – horká, suchá, voňavá

Správná finská sauna je vytopená asi na 95 °C a vlhkost vzduchu je v ní kolem 15 %. Tak nabízí nejpříjemnější saunovací požitek. S vůněmi pak požitek na entou. Éterické oleje působí na nervový systém, hormony, emoce, podporují dýchání, posilují imunitu a všechny ozdravné procesy ve vašem těle. Díky rozšířeným pórům je v sauně dokážete přijímat mnohem intenzivněji. Ideální je nakapat 10–15 kapek (množství tak pro 4 osoby) na kousek dřeva nebo buničiny a umístit poblíž kamen. Skvěle působí zejména „dýchací“, posilující a relaxační směsi jako Lesní, Finská, Polární a Relax. No řekněte, co je víc, než ležet na prknech, z těla i mysli uvolňovat toxiny a s vůní jedle a eukalyptu se propadat do hlubokého klidu. Pak rozpálení skočit do ledového bazénku a prožívat tu nepopsatelnou saunovou extázi. A celé kolečko znovu. Aspoň 3x.

blog-2020-01-aromasauna-03

4 ׀ Skvělé načasování pro peeling

Chcete ještě více podpořit látkovou výměnu v pokožce? Do druhého nebo třetího kolečka začleňte peeling. Když je pokožka krásně uvolněná a póry otevřené je obzvláště účinný. Po 5–10 minutách prohřátí vyjděte z potírny, Sprchovým peelingem Acai – aloe vera jemně promasírujte pokožku celého těla a vraťte se „dopotit“. Pobyt v potírně trvá 10–20 minut, u každého podle jeho pocitů. Než se pak půjdete ochladit do ledového bazénku, pod sprchou peeling důkladně smyjte vlažnou vodou. Vaše pokožka bude úžasně hebká, zbavená starých kožních buněk. Prostě znovuzrozená.

blog-2020-01-aromasauna-04

5 ׀ Masáž v sauně – nejlepší nápad!

Víte, proč milovníci sauny tak milují masáže? A proč jsou masérny většinou přímo příslušenstvím saun? Obě procedury se totiž báječně doplňují. Ze sauny jste prohřátí, dobře prokrvení a máte dokonale uvolněné svaly. Tedy jste perfektně připraveni na masáž. A taková masáž pak působí daleko intenzivněji a zároveň snižuje námahu maséra. Pokud si chcete dopřát aromamasáž, ideální čas na ni je po posledním pobytu v potírně. V tomto případě vynechejte ochlazení v ledovém bazénku, pouze se vysprchujete od potu vlažnou vodou. Ochládat budete průběžně při masáži. Pokud chcete podpořit zklidnění a relaxaci, dopřejte si masáž s Masážním olejem Levandule nebo oleji a oleogely řady Wellness & relax, které můžete střídat podle momentálních pocitů a nálady. Zamilujete si je. A vaše pokožka ještě víc. Díky nim bude vyživená, pružná, vláčná a krásně voňavá.

blog-2020-01-aromasauna-05

6 ׀ …a nakonec půlhodina blaha s maskou

Každá správná sauna má končit alespoň půlhodinkou relaxace na lehátku v přítmí, kdy jste zabaleni do suchého prostěradla a ideálně ještě do deky. Když se o tento zážitek ošidíte, jako byste sundali třešničku z dortu. Navíc tento čas můžete využít k aplikaci pleťové masky. Čistá a uvolněná pokožka po sauně velmi snadno vstřebává všechny výživné látky. Výborná je třeba krémová Pleťová maska Mořské řasy, a to i v tom, že ji nemusíte smývat. Naneste si jemnou vrstvu na pleť a nechte působit. Pokožka ji většinou během pár minut hladově „vcucne“, a pokud ne, zbytek masky snadno vmasírujete do pokožky.