Advent jinak [BLOG]

advent-jinak-blog

Deset druhů cukroví? Stačí dva. Dárky za desetitisíce? Stačí milá pozornost za pár kaček. Dům prošpikovaný světýlky? Stačí pěkný věnec na dveře. Nedělejte si to složité, zbytečně se nestresujte, slevte z perfekcionalismu. O tom advent není. Prožijte ho v poklidu, rozjímavě, pohodově… prostě adventně. Máme pro vás 3 malé inspirace, jak na to.

1׀ Užívejte si sami sebe

I když to zní pěkně samožersky, vůbec to tak není. Naopak, pobýt sami se sebou a tiše rozjímat, je to nejlepší, co můžete o adventním čase podniknout. Zamyslet se nad svým životem, co se daří a nedaří, co vás těší a netěší. Zrekapitulovat uplynulý rok a ujasnit si, kudy v tom novém. Na procházce v zimním lese. V sauně. Na horách. Doma u roztopeného krbu. Přesně podle vašeho gusta. K rozjímání si vezměte na pomoc průvodce ze světa vůní – santal, kadidlovník, nerol nebo cedr. Pomůžou vám k nadhedu, jsou k tomu přímo stvořeni.

advent-jinak-01

2׀ Rozpusťte starosti ve vodě

Prima způsob, jak pobýt o adventu sám se sebou je koupel. Ideálně s Koupelovým olejem Vánočním z naší limitované vánoční série. Vyžeňte zbytek rodiny třeba na výlet a dopřejte si své zasloužené voňavé domácí wellness. Hodinku čisté relaxace. Dokonalé nicnedělání. Světla svíček. Příjemnou vánoční muziku. Sklenku prosecca. Nebo červeného. V euforické vánoční směsi pomeranče, citronu, skořice, borovice, pačuli a amyrisu se vaše starosti rozpustí, než třikrát mrknete. Po koupeli se ještě na pár minut zabalte do měkké osušky a nechte doznívat blahodárné účinky éterických olejů.

advent-jinak-02

3׀ Potěšte své nejbližší

Do třetice – nezapomínejte, že advent je časem sdílení a lásky. Potěšte proto nejen sebe, ale i své nejbližší, rodinu, přátele, všechny, na kterých vám záleží. Dejte jim plnou pozornost, vnímejte je, buďte tu pro ně. Povídejte si. Uvařte si lahodný čaj. Upečte štrúdl. Zazpívejte si. Zahrajte si nějakou hru. Prohlížejte si staré fotky. Předčítejte si oblíbené knihy. Vyprávějte rodinné příběhy. Koukejte společně na pohádky. A aby vám bylo doma ještě pěkněji, umocněte domácí pohodu některou z vánočních směsí éterických olejů. Dokážou malé zázraky. Nebo si dopřejte vzájemnou masáž – třeba s Tělovým a masážním olejem Relax se sladkým bohatým aroma benzoinu, komonice a koriandru. Opojné vůně éterických olejů spojené s doteky vás blažeností katapultují do sedmého nebe.

advent-jinak-03